Styl romantyczny

Można być twardym jak superstop niklowy. Nie zmienia to faktu, że czasami każdemu marzy się chwila relaksu w romantycznej przestrzeni. Czym jest owa „romantyczna przestrzeń”? To przytulne miejsce, gdzie nie atakują nas krzykliwe dekoracje, kontrowersyjne barwy czy chłodny minimalizm. Co więc tam spotkamy?

Estetyczny mix

W stylu romantycznym tak, jak w dobrym romantycznym filmie, w pomysłowy sposób mieszają się przeróżne ciekawe wątki. W przypadku aranżacji wnętrz odnajdziemy więc skandynawską prostotę, lekkość Prowansji, naturę stylu boho i szczyptę modnego vintage. Oczywiście, wszystko to musi być połączone ze smakiem, by nie tworzyć zbędnego chaosu. Romantyczna przestrzeń nie może być zbyt pusta, ale nie może też przytłaczać zbyt dużą liczbą detali.

Detale są ważne!

Musimy jednak pamiętać, że pomysłowe i… miłe dekoracje to coś, co podkreśla charakter romantycznego wnętrza. Warto postawić na: decoupage, stylowe bibeloty, miękkie dywany, narzuty i poduszki, świeczki i ramki ze zdjęciami najbliższych oraz motywy kwiatowe, nawet w formie tapety na jednej ze ścian. Pozostałe ściany najlepiej pomalować farbami w pastelowych odcieniach.

Jakie to odcienie i czym jeszcze można uzupełnić przestrzeń w romantycznym stylu? Tego dowiecie się z naszej infografiki.

 
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 5,0 - Ilość głosów: 2
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny