DIY: Jak ozdobić ramę lustra?

Na Twoich ścianach wieje nudą? Puste, jedynie pomalowane farbą powierzchnie nie inspirują i masz już dosyć nijakiej przestrzeni? Jeśli na te pytania odpowiadasz twierdząco, to znaczy, że jesteś gotowy na zmiany. Nie zaproponujemy Ci jednak wizyty w sklepie z dodatkami wnętrzarskimi. Razem z nami krok po kroku sam wykonasz zachwycającą dekorację ścienną bez wydawania majątku. Zobacz, jak zrobić piękną ramę lustra ze zwykłych wytłaczanek po jajkach.

Do ozdobienia ramy lustra potrzebne będą wytłaczanki po jajkach, klej na gorąco, tektura oraz nożyczki. Aby nadać dekoracjom z wytłaczanek szlachetności, potrzebny będzie również spray z efektem złota Śnieżka Moje Deko w kolorze Złotym. Produkt ten jest doskonały do malowania drobnych elementów dekoracyjnych nie narażonych na ścieranie. Odporny na działanie wody, zapewnia bardzo dobre krycie i wysoki połysk. Doskonale przyczepia się do podłoża i szybko schnie.

Przygotowanie kwiatków z wytłaczanki po jajkach

Krok 1 – wykonanie kwiatków z wytłaczanek

Wytłaczanki po jakach mają kształt, który wprost idealnie nadaje się do stworzenia z nich florystycznych dekoracji. Wykonanie kwiatów zacznij od przecięcia wytłaczanek wzdłuż pionowych linii, a następnie powstałe pasy rozetnij tak, by otrzymać małe „kubeczki”. Każdy z nich natnij z czterech stron. Po rozłożeniu otrzymamy 4 ”płatki”. Używając nożyczek nadaj im odpowiedni kształt i rozmiar. Pamiętaj, by jedne były większe, a inne mniejsze. Następnie za pomocą kleju na gorąco sklej ze sobą 4 przygotowane elementy, zaczynając od dwóch większych, na nich mocując dwa mniejsze. Ułóż je w taki sposób, by płatki wierzchniego elementu zakryły przestrzenie między płatkami elementu dolnego. Zrób tyle kwiatów, by ich ilość wystarczyła na obramowanie lustra. Pamiętaj, by sklejając poszczególne części, mocno je ścisnąć i przytrzymać, dla ich lepszego połączenia.

Wycinanie kwiatków z wytłaczanki po jajkach

Krok 2 – malowanie

Gdy klej zastygnie, przygotowane szare kwiatki pomaluj sprayem z efektem złota Śnieżka Moje Deko w kolorze Złotym. Pamiętaj, by na dłonie nałożyć rękawiczki ochronne, a prace wykonywać w zabezpieczonym miejscu pracy. Pomalowane sprayem dekoracje pozostaw do wyschnięcia.

Malowanie kwiatów z wytłaczanek po jajkach

Krok 3 – ozdabianie lustra

Połóż swoją taflę zwierciadła na tekturze i wytnij w niej podstawę lustra, odmierzając ok. 2 cm od jego krawędzi. Następnie przyklej je dokładnie na środku tektury. W kolejnym etapie, używając kleju na gorąco, do odsłoniętego pasa tektury przyklej kwiatki z wytłaczanek, jeden przy drugim, tworząc fantazyjną ramę. Każdy z kwiatów po przyłożeniu do ramy z klejem przytrzymaj przez jakiś czas, by mieć pewność, że klej dobrze połączy tekturę z wytłaczanką.

Przyklejanie kwiatów z wytłaczanek po jajkach dookoła lustra

Twoje własnoręcznie wykonane, ozdobne lustro jest gotowe, by powiesić je na ścianie. Samodzielnie stworzona rama nie tylko doda uroku Twemu wnętrzu, ale również przyniesie satysfakcję z dobrze wykonanej pracy własnych rąk.

Rama lustra z wytłaczanek po jajkach

Wykorzystane produkty