Półka na biżuterię - zrób to sam

Poplątane łańcuszki, wieczny problem ze znalezieniem bransoletek, korale wiszące na klamkach i haczykach na ręczniki. Na pewno znasz te problemy. Prawie każda kobieta posiada kolekcję biżuterii, a tym samym niezły kłopot z jej przechowywaniem. Nie zawsze bowiem można wygospodarować oddzielną szafkę, czy szufladę na tego typu drobiazgi. Jeśli Ty również na co dzień mierzysz się z wszędobylskimi błyskotkami, spróbuj zrobić samodzielnie, krok po kroku, półkę na biżuterię, która pomoże Ci uporządkować Twoje skarby.

Do wykonania półki na biżuterię potrzebne będą: 4 drewniane deseczki, dykta lub sklejka, 3 ozdobne gałki meblowe, wiertarko-wkrętarka, kuweta, wałki, papier ścierny, gąbka ścierna Śnieżka Moje Deko oraz klej do drewna. Jednak czym byłaby konstrukcja bez odpowiedniego wykończenia? Aby uzyskać piękny dekoracyjny wygląd półki, wybierz emalię akrylową do drewna i metalu Śnieżka Moje Deko w kolorze Zielonym.

Puszka z farbą

Krok 1 – przygotowanie boków i dna szuflady

Zanim zaczniesz, przygotuj miejsce do pracy, zabezpiecz je folią malarską oraz nałóż ubranie robocze. Teraz spokojnie możesz przejść do majsterkowania. Półka w swoim kształcie będzie przypominała szufladę, dlatego przygotuj dwie dłuższe i dwie krótsze deski oraz prostokątną dyktę lub sklejkę (jej wymiary powinny odpowiadać długościom deseczek),która będzie stanowić dno. W dłuższej desce za pomocą wiertarki wywierć 3 otwory, które w linii prostej poprowadzonej przez środek podzielą deskę na 5 równych części. Następnie wszystkie elementy dokładnie przetrzyj papierem ściernym, by pozbyć się wszelkich nierówności.

Przygotowanie boków i dna szuflady

Krok 2 – malowanie

Kolejny etap prac to malowanie. W tym celu otwórz i dokładnie wymieszaj farbę Śnieżka Moje Deko w kolorze Zielonym, następnie wlej ją do kuwety i za pomocą wałka starannie pomaluj wszystkie elementy półki. Śnieżka Moje Deko to farba wodorozcieńczalna, łatwa w aplikacji, ma łagodny zapach, posiada zwiększoną trwałość powłoki oraz doskonale kryje i przyczepia się do podłoża. Ponadto szybo schnie i jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Teraz poczekaj, aż wszystkie części wyschną. Gdy tak się stanie, przetrzyj je gąbką ścierną Śnieżka Moje Deko, by usunąć nadmiar farby i uzyskać matowe wykończenie drewna.

Malowanie elementów półki

Krok 3 – montaż

Montaż zacznij od przykręcenia trzech ozdobnych gałek meblowych w miejscach, wywierconych wcześniej otworów. W tym celu użyj wkrętarki i wkrętów. Następny etap to przyklejenie boków szuflady do jej spodu przy pomocy kleju do drewna i odczekanie aż konstrukcja wyschnie. Ostatni krok to przymocowanie póki do ściany. Możesz użyć wsporników, jednak zalecamy bardziej dyskretne rozwiązania przez wzgląd na małe gabaryty półki. W sklepach z materiałami do remontów znajdziesz szeroki wybór haczyków.

Półka na bizuterię

Półka jest gotowa i wprost zaprasza, by dobrze ją wykorzystać. We wnętrzu szuflady możesz ustawić np. dekoracyjny słoik na kolczyki, czy koszyczek na grubsze bransolety. Gałki natomiast to idealne miejsce by zawiesić na nich łańcuszki, naszyjniki i korale.