DIY: Jak zrobić huśtawkę ogrodową?

Chyba nie ma osoby, która nie lubiła w dzieciństwie spędzać czasu na placu zabaw. Zazwyczaj huśtawka była tym sprzętem, które było najbardziej oblegane. Dawała ona bowiem namiastkę latania. Podczas wahadłowego unoszenia się w powietrze i opadania w dół wiatr czesał włosy i omiatał uśmiechniętą buzię. Odwołując się do tych wspomnień proponujemy Ci samodzielne wykonanie huśtawki ogrodowej w stylu boho. Możesz ją stworzyć dla swojego dziecka, ale tak naprawdę sam również będziesz mógł z niej korzystać, wracając do mocji towarzyszących w czasach dziecięcej beztroski.

Do wykonania huśtawki potrzebne będą: deska, gruba lina, kolorowe pompony z włóczki, taśma malarska, otwornica, kuweta, wałki oraz gąbka ścierna Śnieżka Moje Deko. Aby huśtawka była nie tylko praktyczna i dawała rozrywkę, ale również cieszyła oko pięknym, dekoracyjnym wykończeniem potrzebne są również emalie akrylowe do drewna i metalu Śnieżka Moje Deko w kolorach: Żółty, Lazur oraz Oranż. Emalia ta jest bardzo łatwa w aplikacji, ma łagodny zapach i szybko schnie. To produkt wodorozcieńczalny, odporny na działanie czynników atmosferycznych, który tworzy trwałe powłoki, doskonale kryje i ma dobrą przyczepność do podłoża. Ponadto, w przypadku huśtawki ważnym jest fakt, że emalia Śnieżka Moje Deko spełnia wymagania norm PN-EN 71-2 i PN-EN 71-3 "Bezpieczeństwo zabawek", czyli jest bezpieczna dla dzieci.

Farby wykorzystanie do malowania huśtawki

Krok 1 – przygotowanie siedziska

Aby wykonać huśtawkę w stylu boho należy przygotować drewnianą, prostokątną deskę. Następnie należy odmierzyć 4 symetryczne punkty w rogach deski, by wywiercić w nich za pomocą otwornicy duże otwory, przez które później przeciągnie się linę. Kolejnym, istotnym krokiem jest dokładne przeszlifowanie drewna gąbką ścierną Śnieżka Moje Deko, aby pozbyć się wszelkich nierówności. Dzięki temu zabiegowi będzie można uzyskać idealne, jednolite dekoracyjne wykończenie.

Siedzisko huśtawki

Krok 2 – malowanie wzorów

Kolejny etap prac to malowanie. W tym celu otwórz i dokładnie wymieszaj emalię akrylową Śnieżka Moje Deko w kolorze Żółtym, następnie wlej ją do kuwety i za pomocą wałka starannie pomaluj całą deskę. Gdy farba wyschnie, na powierzchni siedziska wyklej wzory taśmą malarską. Możesz zainspirować się naszą propozycją ukazaną na zdjęciu. Żółte przestrzenie nieoklejone taśmą pomaluj emalią akrylową Śnieżka Moje Deko w kolorze Lazurowym. Gdy farba wyschnie, odklej taśmę. Teraz za pomocą pędzla wymaluj wzdłuż krawędzi okrągłe plamy emalią Śnieżka Moje Deko w odcieniu Oranżu.

Malowanie siedziska huśtawki

Krok 3 – mocowanie lin

Gdy siedzisko będzie już całkowicie suche, przez wywiercone wcześniej otwory przeciągnij liny. Do zawiązanych na ich końcach supłów pod spodem siedziska przymocuj kolorowe pompony z włóczki.

Mocowanie lin do siedziska

Teraz już tylko przywiąż liny do grubego konaru drzewa lub do belki poprzecznej pod stropem tarasu i ciesz się aktywnym relaksem.

Huśtawka w stylu boho