Skandynawski kwietnik - szybka dekoracja w Twoim domu

Szukasz oryginalnego pomysłu na wprowadzenie do swojego domu żywej zieleni? Zamiast obstawiania parapetu kwiatami, proponujemy Ci własnoręczne wykonanie nietuzinkowego kwietnika ściennego. Jeśli dysponujesz odrobiną wolnego czasu oraz masz chęć na fantastyczną, kreatywną zabawę, pozwól przeprowadzić się krok po kroku po tajnikach tworzenia dekoracyjnej, drewnianej konstrukcji rodem ze Skandynawii, podtrzymującej doniczki z kwiatami.

Do wykonania skandynawskiego kwietnika potrzebne będą: listewki o dwóch długościach, klej na gorąco, gąbka ścierna Śnieżka Moje Deko, metalowe uchwyty, młotek, gwoździe, kuweta i pędzel. Chcąc uzyskać piękny efekt dekoracyjny, do malowania kwietnika wybierz emalię akrylową do drewna i metalu Śnieżka Moje Deko w kolorze Białym. Emalia ta jest bardzo łatwa w aplikacji, ma łagodny zapach i szybko schnie. To produkt wodorozcieńczalny, odporny na działanie czynników atmosferycznych, który tworzy trwałe powłoki, doskonale kryje i ma dobrą przyczepność do podłoża.

Krok 1 – przygotowanie listewek

Rozpoczynając prace nad budową konstrukcji kwietnika należy przygotować szesnaście dłuższych listewek o długości 11cm i osiem krótszych listewek o długości 9cm. Z takiej ilości materiału będziesz mógł wykonać dwa bliźniacze kwietniki. Każdą listewkę dokładnie przetrzyj gąbką ścierną Śnieżka Moje Deko, by pozbyć się wszelkich nierówności. Następnie złóż z listewek dwa kwadraty, gdzie każdy z nich powinien się składać z dwóch dłuższych i dwóch krótszych elementów. Listewki sklej ze sobą za pomocą kleju na gorąco. Aby kwietnik zawisł na ścianie, potrzebujesz odpowiedniego mocowania, dlatego do jednej z dłuższych listewek tylko jednego z kwadratów zamontuj dwa uchwyty za pomocą małych gwoździ. W celu otrzymania dwóch kwietników, zmontuj jeszcze dwa podobne drewniane kwadraty i do jednego również przybij dwa uchwyty.

Listewki potrzebne do wykonania kwietnika

Krok 2 – montaż konstrukcji

Aby powstała docelowa konstrukcja kwietnika, dwa sklejone kwadraty połącz ze sobą czterema dłuższymi listewkami przy użyciu kleju na gorąco, tak by powstał sześcian foremny. Odczekaj, aż klej dobrze wyschnie. Teraz sklej drugi, identyczny sześcian.

Sklejanie listewek

Krok 3 – malowanie

Kolejny etap prac to malowanie. W tym celu otwórz i dokładnie wymieszaj emalię akrylową Śnieżka Moje Deko w kolorze Białym. Wlej ją do kuwety i za pomocą pędzla starannie pomaluj drewniane szkielety kwietnika, pamiętając również o miejscach, w których łączą się listewki. Dokładnie pokryte emalią konstrukcje pozostaw do wyschnięcia.

Akcesoria potrzebne do pomalowania kwietnika

Malowanie kwietnika

Ostatnim krokiem jest przymocowanie kwietników do ściany i wstawienie w nich dopasowanych doniczek z kwiatami. Teraz już tylko musisz zadbać o to, by rośliny były zawsze dobrze podlane.

Skandynawski kwietnik